Ювілейна весна вчительської родини
2015-й рік для закладу, який готує педагогічні кадри, — ювілейний. З його стін вже вийшло не одне покоління, випускники сіють зерно знань і добра у всіх куточках України, а дехто підкорює вершини, обравши інші життєві стежини.
Сьогодні педагогічний коледж продовжує славні традиції, примножуючи їх, даючи путівку в життя висококваліфікованим кадрам — майбутньому освітянської ниви.
З ЧОГО Ж УСЕ ПОЧИНАЛОСЯ, ЯК ВІДБУВАЛОСЯ СТАНОВЛЕННЯ ЗАКЛАДУ, ХТО ГОТУВАВ СПРАВЖНІХ ВЧИТЕЛІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ?
Вчительська семінарія (1874-1920 р.р.)
Праматір'ю Новобузького педагогічного училища була вчительська семінарія, відкрита в нашому містечку 6 грудня 1874 р. в будинку вільного відомства колишнього Бузького уланського полку. Її попечителями були багаті купці І-II гільдії Агарков і Клейменов. До семінарії мали право вступу, крім дітей купців, духовенства, місцевих багатіїв, селянські діти. Приймали лише юнаків від 16 до 20 років. Викладачі – лише чоловіки. їх було 4 та п'ятий – директор.
Учнівські правила були суворими, та слухачі дорожили своїм місцем, добре вчились.

Я. Ф. Чепіга, Г. П. Шерстюк, С. Ф. Черкасенко – випускники вчительської семінарії.
Педагогічна школа (1940-1945 н.р.)
Педагогічна школа створена згідно з наказом Народного комісаріату освіти УРСР третього травня 1940 року (наказ Міністерства освіти УРСР № 1976).
Директором став Михайло Порфирович Аксіоненко, а з серпня 1940 р. – Яків Денисович Діордіца. Заочний відділ очолював Є. Ф. Орлянський. На І-ІІІ курси шкільного і дошкільного відділів денної форми навчання було прийнято 320 слухачів, на заочний – 500.
Навчались в приміщенні агрошколи, а в січні 1941 року перейшли в новозбудоване приміщення з 6-а класними кімнатами.
За результатами перевідних та випускних іспитів, станом методичної та виховної роботи педагогічна школа ввійшла в число передових серед педагогічних учбових закладів України. В цьому була заслуга як керівників закладу, так і вчителів педшколи Скляра В. І., Коваленко Л. Н., Демидовської О. Д., Гордієнка П. П., Осипчука М. Т., Петкова К. В. та інших.
Випускників педагогічної школи розподілили в школи Миколаївської та Чернівецької областей, але більшість з них до місця роботи не прибула, бо 22 червня 1941 року розпочалася війна.
13 серпня 1941 року Новобузька педагогічна школа тимчасово припинила свою роботу в зв'язку з окупацією міста фашистськими загарбниками. 1 вересня 1944 р. відновила свою роботу. Заняття проходили у надзвичайно складних умовах, у напівзруйнованому приміщенні, де не вистачало стільців, підручників, зошитів, було холодно і голодно. Та головне – було бажання вчитися, здобувати педагогічну освіту.
Педагогічне училище (1945-1997 р.р.)
З 12 січня 1945 р. за наказом Міністерства освіти заклад перейменовано на педагогічне училище.
Ще з тих років у педагогічному колективі склалася традиція – брати активну участь в агітаційно-масовій роботі, в культурному і спортивному житті району, області, надавати допомогу колгоспам у виконанні сільськогосподарських робіт.
Директором у повоєнні роки працював Катренко Гаврило Проконович. Багато років очолювала колектив Ольга Феофанівна Ясиненко.
Понад 20 років на чолі педагогічного колективу була Рагуліна Олена Іванівна – мудра, з лагідною вдачею жінка. Минуло багато років, та всі учні пам’ятають Олену Іванівну – талановитого директора, педагога.
Майже 10 років очолював колектив Анатолій Гаврилович Матвієнко – справжній господар. Завдяки його праці училище не втратило своїх традицій та поліпшило матеріальну базу.
В останню суботу березня щороку з усіх куточків України їхали на зустріч випускники. Більше як півстоліття педагогічне училище готувало дипломованих спеціалістів-учителів початкових класів та вихователів дошкільних закладів – з його стін вийшло понад 13 тисяч спеціалістів-освітян.
Протягом багатьох років із маленьких краплинок накопичувався досвід, який щедро роздавали своїм учням викладачі-ветерани Рагуліна Олена Іванівна, Дробіна Анастасія Анфимівна, Богаєвська Валентина Яківна, Рожко Галина Григорівна, Гаркавенко Ольга Митрофанівна, Гурська Інна Марківна, Мишеніна Таміла Павлівна, Беззуб Віра Федорівна, Савченко Людмила Іванівна та багато інших.

Слухачі III курсу. Директор – О.Ф. Ясиненко. 1955 рік.
Педагогічний коледж (з 1997 р.)
В серпні 1997 р. педагогічне училище було ліквідовано і на його місці створений педагогічний коледж Миколаївського державного педагогічного інституту, а в 2006 р. його перейменовано у комунальний вищий навчальний заклад «Новобузький педагогічний коледж», який отримав статус юридичної особи.

Олександр Андрійович Скорина,
директор КВНЗ "Новобузький педагогічний коледж"
З 12 квітня 1990 року і до теперішнього часу заклад очолює Олександр Андрійович Скорина – викладач математики, відмінник народної освіти. Згодом наказом директора Л.І.Савченко призначено на посаду заступника директора з навчальної роботи (нині – В.О.Круль), В.М.Вишкову – заступником директора з виховної роботи, В.А. Головка – заступником із виробничої роботи (нині – Л.Г.Созонову), В.М.Нечай (нині –Д.О.Скорину), В.Г.Короткову, Л.П.Ночовську –завідуючими відділеннями.
Навчальна робота педагогічного колективу (заступник директора з навчальної роботи В.О.Круль) знаходить своє відображення в засіданнях педагогічних та методичних рад, у роботі предметно-циклових комісій, у проведенні масових заходів, роботі гуртків і клубів. Традиційними стали й творчі звіти викладачів кожної предметної комісії, громадський захист курсових робіт, олімпіади з мов, математики, шкільної та дошкільної педагогіки, конкурси педагогічної майстерності.
Педагогічний колектив впроваджує в практику активні творчі методи професійної підготовки (дискусії, ділові та рольові ігри, психолого-педагогічні тренінґи, семінари, конференції, конкурси).
Із жовтня 2001 року з метою розвитку творчої особистості студентів, залучення їх до науково-дослідницької роботи, виявлення обдарованих дітей створено науково-студентське товариство (голова ради товариства Л.І.Савченко, заступник директора з навчальної роботи, а нині – В.О.Круль).
Педагогічна практика студентів коледжу проводиться на ґрунтовній теоретичній основі. До керівництва практикою залучені досвідчені методисти. Постійно проводяться семінари з підготовки студентів до роботи з дітьми під час проходження різних видів педагогічної практики на шкільному та дошкільному відділах.
Чіткість організації (завідувач Л.Г.Созонова) та проведення всіх видів педагогічної практики сприяло створенню й впровадженню комплексу навчально-методичної практики.
Підвищенню якості практичної підготовки студентів сприяє постійний зв'язок із випускниками, вивчення й узагальнення досвіду їх роботи, а також роботи методистів коледжу.
Виховна робота в закладі (заступник директора з виховної роботи В. М. Вишкова) спрямована на підготовку майбутнього творчого спеціаліста, виховання шанобливого ставлення до національної гідності людини, її культури, мови. Активно працюють гуртки поглиблення знань: з української мови, виразного читання, «Природолюби», гуртки естетичного спрямування: декоративно-прикладного мистецтва, хорового співу, естрадного та сольного, образотворчого мистецтв), музичний лекторій, клуби «Я – педагог», «Майбутній вихователь», «Право», «Сократ», «Ерудит», КВК.
На базі педагогічного коледжу працює заочне відділення (завідувач В.Г.Короткова). Заочна форма навчання практикувалась ще у вчительській семінарії, пізніше вчителів початкової школи готувало педагогічне училище (1945-1954 р.р.). Знову заочний відділ було відкрито в 1980 р. З 2007-2008 навчального року розпочали навчання і студенти-заочники зі спеціальності «Початкове навчання». Великий внесок в організацію успішної роботи заочного відділення закладу в різні роки зробили С. Ф. Орлянський, М. Т. Осипчук, М. С. Вишневська, Л. І. Савченко, Л. П. Ночовська, В. Г. Короткова, Л. М. Кучерявенко, В. В. Скорина.
Щорічно на базі педагогічного коледжу відбуваються методичні засідання викладачів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації області та Південного регіону, на яких вирішуються актуальні питання, йде обмін педагогічним досвідом.
Батьківщина відзначила ратні й трудові заслуги багатьох педагогів, котрі присвятили своє життя викладацькій роботі в навчальному закладі: орденом «Знак пошани» нагороджена С.В. Іваніченко, медаллю «За трудову доблесть» –А.А.Дробіна та Л.І.Савченко, медаллю «За трудову відзнаку» – В.Я.Богаєвська й Т.П.Козубенко, ювілейними медалями – О.І.Рагуліна, П.К.Толмачов, К.О. Патринець, В.Й Шелест, К.Н. Пожидаєва, Я.М. Мільштейн, Т.І. Чорна, С.В. Іваніченко, В.Ф Беззуб, О.М.Гаркавенко, медаллю імені А.Макаренка – О.І.Рагуліна, нагрудним знаком С.Русова – А.І.Козицька, нагрудним знаком В.Сухомлинський – О.А.Скорина.
Гордістю закладу є його випускники: Яків Чепіга – письменник і педагог, Спиридон Черкасенко – письменник, Олександр Кравченко – Герой Радянського Союзу, Людмила Зубова-Кульчицька – редактор газети “Вперед”, Микола Пихтін – генерал-майор МВС, Микола Шитюк – академік, заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, Лауреат премії М. Аркаса, доктор історичних наук, професор, Кавалер ордена Володимира Великого ІІІ ступеня.
Ми пишаємося ними. Але ми горді і за кожного сільського вчителя і вихователя, які готують нам майбутню зміну.
Сьогодні заклад готує спеціалістів, які відповідають сучасним вимогам, йдуть до дітей добре підготовленими, щоб не тільки дати їм знання, а й виховати справжніх людей.
Коментувати...